poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Jak oszczędzać ? - Kontomierz


Wielu z nas boryka się z tym pytaniem jak oszczędzać. O tym jak oszczędzać można by napsiac ksiażkę i tak nadal będziemy zadawac to pytanie. W internecie są dziesiątki blogów traktujących o oszczędzaniu pieniędzy czy niezależności finansowej. Jednak nigdzie nie natrafiłem na konkretne narzędzie pozwalające w łatwiejszy sposób kontrolować wydatki a pośrednio pomagające oszczędzać.Ciągle brakowało mi narzędzia ktore w sposób wyraźny i obrazowy uwidoczni moje rozchody i przychody. Niby jesteśmy świadomi tego ile zarabiamy i ile i na co wydajemy jednak na pewno macię czasami takie sytuacje ze otwieracie portfel i waszym oczom ukazuje się dużo mniejsza kwota anizeli ta która miała tam być. To samo ma się z rachunkami bankowymi itp.


Cieżko przeszukwiać histore rachunku bankowego i wyłapywać te transakcje, które w sposób znaczący zaważyły na spadku salda na koncie. Szukał czegoś co bedzie zapisywało moje transakcje oraz ich typy abym w chwilach “zwątpienia” mógł odśwewżyć sobie pamięć i wyciągnąć wnioski.


Dysponuje kilkoma rachunkami w takiej sytuacji analiza i wsyzukiwanie informacji to nielada wyzwanie. kontomierz dostarczy informacji ze wszystkich kont.

Nie bawiłbym się w takie rzeczy gdybym nie miał pewności i gwarancji bezpieczeństwa. Narzędzie to posiada wszystkie wymagane certyfikaty i zabezpieczenia. Teraz za jedym logowaniem do bezpłatnego systemu widzę wszystkie moje rachunki i transakcje elektroniczne.  Widzę na co najwięcej wydaję i z czego mogę zrezygnować aby zaoszczędzić.

Prezentacja serwisu Kontomierz:


1 komentarz:

  1. Dosyć mądrze piszesz, masz rację prawie wszyscy zadają sobie pytanie jak oszczędzać? i nikt nie potrafi tak dosadnie na to pytanie odpowiedzieć.

    Ja odpowiem inaczej w XXI wieku jest wiele sposobów by powiększyć swoje dochody, rozwiązanie leży u stóp twoich, moich, i każdego obywatela, który chce coś więcej zrobić. Każdy z nas jest konsumentem, co robi konsument? wydaje pieniądze, a czy nie lepiej stać się PRO - Sumentem, Czy nie uważasz że lepiej byłoby wydając pieniądze mieć możliwość ich zarabiania? Każda rodzina zaopatruje się w pewnego rodzaju produkty kosmetyki, środki czystości, (bo każdy się myje, robi pranie, myje naczynia, itp.) każdy z nas używa telefonu komórkowego (a czy wiesz ze, jest w Polsce operator, który płaci nam za to ze korzystamy z ich usług, jak również że przyprowadzamy do sieci swoich znajomych). Średnio do naszego budżetu domowego (działając w ten sposób rekomendacji) może wpłynąć z rynku detalicznego nawet 3000zł miesięcznie, pewnie pomyślisz, że piszę bajki, nie, bo ja w ten sposób zarabiam i faktycznie firma nam płaci, ma uznanie na rynku światowym oraz wiele prestiżowych nagród takich jak gazele biznesu itp.
    Polecam swojego bloga, dzięki któremu każdy będzie mógł poznać i zrozumieć idee bycia PRO – SUMENTEM

    OdpowiedzUsuń